Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Güneş Paneli, Kollektörü

Güneş Paneli, Kollektörü

Zamanımız ekonomik düşünme ve yaşama çağı olduğundan her konuda insanlar ekonomik tedbirler alarak
masraflarını azaltabilmektedir. Özellikle evlerde ve işyerlerinde ihtiyacımız olan sıcak suyu birçok yöntemle sağlayabiliriz.

Başlıca bu yöntemler ve kullandıkları enerjiyi inceleyecek olursak; Elektrik ile çalışan şofben ve termosifonlar, tüple çalışan şofbenler, doğalgaz ile çalışan kombileri sayabiliriz. Ekonomi yönünden bize maliyetini düşündüğümüz zaman bu sıcak su sağlama yöntemlerinden hiçbiri ekonomik değildir maalesef.

Sıcak su sağlama noktasında elektrik enerjisinden faydalanırsak veya doğalgaz ya da tüp enerjisinden, ay sonunda çok kabarık faturalar bizleri bekliyor olacaktır. Oysa bu yöntemlerden çok daha ekonomik, hatta bir kerelik sabit maliyeti karşıladıktan sonra sıfır maliyetli olan güneş paneli günümüzde en ekonomik ve akıllıca olan sıcak su sağlama enerji yollarındandır. Kurulumu, kapasitesine ve çeşidine göre değişkenlik göstermekle birlikte 900 TL ile 4000 TL fiyat aralığında değişmektedir.

Çok kısa süre içerisinde kurulumu yapılıp musluklarımızdan sıcak su akmaya başlamaktadır. Kurulduğu yerin coğrafi iklimine göre değişkenlik gösteren güneş kollektörü; alüminyum panelli mat siyah boyalı, bakır panelli özel seçici yüzeyli olarak üretilmektedir. Çok güneş alan bölgelerde; Alüminyum kolektörler, az güneş alan yerlerde ise; Bakır panelli özel seçici yüzeyli paneller kullanılmakta ve bu şekilde daha çok verim alınmaktadır. Güneş paneli ile en ekonomik şekilde sıcak su ihtiyacınızı karşılayacaksınız ve çok memnun kalacaksınız.

3
PROVISTA Ecoboxx 160 Kit

Yorum yaz

Ürün Özellikleri 2x10W Ayaklı Solar Panel ile Detaylar için resme tıklayınız Ecoboxx160 Taşınabilir tip, çok kolay montaj ve kullanımlı Güneş Jeneratörü - 2x10W Ayaklı Solar Panel, - 12VDC-13Ah Kuru tip Akümülatör, - 2 x USB  5VDC 1,5 Amp. (iPod, iPad, GSM Telefon Şarj soketi), ...

  • Karşılaştır
Auto Cool Güneş Enerjisiyle Çalışan Araç İçi Soğutucu

3,67 / 5 3 kullanıcı oyu 3 yorum

Güneş Enerjisi ile çalışan ve hava temizleme özelliği bulunan Auto Cool Araç Fanı yaz aylarında aracınızın sıcaktan kavrulmasını önlemek için size harika bir çözüm sunuyor!

  • Karşılaştır