Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Gübre

Gübre

Oksijen hava yolundan elde edilen ve yaşamımızın devamını sağlayan en önemli unsurdur. Bizim için bu denli önemli olan
oksijen ağaçlar tarafından bize sunulan büyük bir doğa nimetidir. Karşılıksız verilen bu hizmete karşı ağaçları koruma ve yaşatma gibi birtakım küçük görevlerde biz insanoğluna düşmektedir. İnsan için oksijen neyse bir ağaç içinde su ve toprak aynı anlamı ifade etmektedir.

Lakin bazen suyun pH değeri bazense toprağın verimi ağaçların yaşam süresini kısaltmaktadır. Bunu önlemek için topraklara yaptığımız besin katkıları ağacı daha da gürleştirip yaşamını uzatmaktadır. Ağacın ihtiyaç duyduğu ama topraktan alamayıp katkıyla aldığı besinlere gübre diyoruz. Gübreler genel anlamda yapay ve doğal olarak ikiye ayrılmaktadırlar.

Ormanlarımızın hayvanların bıraktığı dışkılar ve yahutta ölen hayvanların zamanla fosilleşmesinden ihtiyaç duyduğu besin değerlerini karşılayabilmektedir. Lakin gübre sadece ağaçlara değil toprakla can bulan her türlü bitkiye verim sağlamakta ve bitkilerin olmazsa olmazıdır.

Bitkilerin birçok elemente ihtiyacı vardır özelliklede azot, fosfat ve potasyum bitkiler için temel taşı niteliğindedir. Bu elementleri topraktan karşılayamayan gerek evimizde yetiştirdiğimiz süs bitkisi gerekse tarlada yetiştirdiğimiz sebze ve meyveye kadar her türlü bitki güçsüzleşir gerekli verimi sağlamaz. O yüzden bitkilerde gübre kullanımı verimi artırmaktadır.

Baktığımız zaman verimli toprağı daha da verimli hale getirecek, bitkiyi normal süresinden önce veya normal süresinde daha fazla olgunlaştıracak ve daha birçok amaca hizmet eden gübreler vardır. Bunların yansıra gübreleri uygulama isteğimize göre de katı veya sıvı gübre imkânları da vardır.

3
Toprak Coşturan Doğal Toprak Zenginleştirici 1200 gr

Yorum yaz

Diğer Toprak Coşturan Doğal Toprak Zenginleştirici 1200 gr

  • Karşılaştır
Compo Yosun önleyici Gübre 4.5 Kg bt-hb9012161

Yorum yaz

COMPO YOSUN &;#214;NLEYICI G&;#220;BRE 4.5 KG

  • Karşılaştır
2810 CIM - GRANUL CIM GUBRESI - 2KG

Yorum yaz

ÇİM COŞTURAN – GRANÜL ÇİM GÜBRESİ2 kg; 100 m2 çim alanı içindir.Organik humik ve fülvik asit kaplı, M.P.K. 23-5-5ÇİM COŞTURAN: İçerdiği ana besinler, iz besinler ve mineral maddeler ile çim alanların sağlıklı, dayanıklı, uzun ömürlü, koyu renkli, yabCC2300002810

  • Karşılaştır
2840 CIM - KISA HAZIRLIK GUBRESI 2 KG

Yorum yaz

Çim Coşturan – Toprak Islah Edici ve Kışa Hazırlık Güberesi2 kg; 100 m2 çim alanı içindir.Çim Coşturan kışa hazırlık gübresi, çim alanlarınızı kış mevsiminin soğuk, don, fazla yağış, rüzgar gibi olumsuz etkilerine kaŞı korur. Organik bir yorgan görevi yCC2300002840

  • Karşılaştır
7000 GÜL - GÜL İÇİN KATI GÜBRE

Yorum yaz

• Sağlıklı, bol çiçekli, canlı renkli güller için özel katı gübre.• 1200 gr• Güller sağlıklı gelişebilmek ve bol çiçek açabilmek için besin maddelerine gereksinim duyarlar.GülcOŞturan güllerinizin istediği tüm besin maddelerini sağlayacaktır.• Ayrıca bCC23KATI7000

  • Karşılaştır