Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Gübre

Gübre

Oksijen hava yolundan elde edilen ve yaşamımızın devamını sağlayan en önemli unsurdur. Bizim için bu denli önemli olan
oksijen ağaçlar tarafından bize sunulan büyük bir doğa nimetidir. Karşılıksız verilen bu hizmete karşı ağaçları koruma ve yaşatma gibi birtakım küçük görevlerde biz insanoğluna düşmektedir. İnsan için oksijen neyse bir ağaç içinde su ve toprak aynı anlamı ifade etmektedir.

Lakin bazen suyun pH değeri bazense toprağın verimi ağaçların yaşam süresini kısaltmaktadır. Bunu önlemek için topraklara yaptığımız besin katkıları ağacı daha da gürleştirip yaşamını uzatmaktadır. Ağacın ihtiyaç duyduğu ama topraktan alamayıp katkıyla aldığı besinlere gübre diyoruz. Gübreler genel anlamda yapay ve doğal olarak ikiye ayrılmaktadırlar.

Ormanlarımızın hayvanların bıraktığı dışkılar ve yahutta ölen hayvanların zamanla fosilleşmesinden ihtiyaç duyduğu besin değerlerini karşılayabilmektedir. Lakin gübre sadece ağaçlara değil toprakla can bulan her türlü bitkiye verim sağlamakta ve bitkilerin olmazsa olmazıdır.

Bitkilerin birçok elemente ihtiyacı vardır özelliklede azot, fosfat ve potasyum bitkiler için temel taşı niteliğindedir. Bu elementleri topraktan karşılayamayan gerek evimizde yetiştirdiğimiz süs bitkisi gerekse tarlada yetiştirdiğimiz sebze ve meyveye kadar her türlü bitki güçsüzleşir gerekli verimi sağlamaz. O yüzden bitkilerde gübre kullanımı verimi artırmaktadır.

Baktığımız zaman verimli toprağı daha da verimli hale getirecek, bitkiyi normal süresinden önce veya normal süresinde daha fazla olgunlaştıracak ve daha birçok amaca hizmet eden gübreler vardır. Bunların yansıra gübreleri uygulama isteğimize göre de katı veya sıvı gübre imkânları da vardır.

4
Toprak Coşturan Doğal Toprak Zenginleştirici 1200 gr

Yorum yaz

Diğer Toprak Coşturan Doğal Toprak Zenginleştirici 1200 gr

Proseed Spor Athletıc 4M Çim Başlangıç Gübresi 10 kg

Yorum yaz

Proseed Spor Athletıc 4M Çim Başlangıç Gübresi 10 kg

Sıkıştırılmış Torf 20 Litre

Yorum yaz

Genta Sıkıştırılmış Torf 20 Litre

Balkon ve Sera Bitkileri İçin Gübre

Yorum yaz

Compo Balkon ve Sera Bitkileri İçin Gübre

Compo Yosun önleyici Gübre 4.5 Kg bt-hb9012161

Yorum yaz

COMPO YOSUN &;#214;NLEYICI G&;#220;BRE 4.5 KG

Compo Yeşil Yapraklı Bitki İçin Sıvı Gübre 1 Lt

Yorum yaz

Compo Yeşil Yapraklı Bitki İçin Sıvı Gübre 1 Lt

Ortanca Coşturan Gübre

Yorum yaz

Diğer Ortanca Coşturan Gübre

;