Filtreleme

Fiyat

Şehir seçimi

Moda - Mağazalar

Gece Elbisesi

Gece Elbisesi
Gece elbisesi, abiye gibi kavramlar nişan, düğün, yemekli toplantılar, kokteyller gibi ayrıcalıklı zaman
dilimlerinde tercih edilen giysilerdir. Dilimize Fransızcadan gelerek yerleşen “abiye” kavramı özel geceler, günün öğleden sonraki kısmı gibi zamanlarda giyilmesi tercih edilen şık, gösterişli kıyafetler anlamına gelmektedir.
Gece elbiseleri dekolte olanlar ve olmayanlar diye kabaca iki gruba ayrılırlar. Kullanıcı öncelikle gece elbisesi seçerken elbiseyi giyeceği ortamın niteliklerini bilmeli ve o ortama dahil olacak olan kitlenin profilinden emin olmalıdır. Aksi durumda yapılan seçimler nahoş pozisyonlar yaratabilir.
Ayrıca gece elbisesi alınırken elbiseyle kombine edilecek aksesuar da düşünülmeli bu şekilde uyum yakalanmalıdır ve unutulmamalıdır ki saçlar giyeceğimiz gece elbisesinin en büyük tamamlayıcısıdırlar. Gece elbiselerinde genellikle parlak, akışkan ve ince kumaşlar tercih edilir. İpek, kadife, saten gibi kumaş türleri çok tercih edilenler arasındadır. Elbisenin model ve kullanılacağı yere göre pul, boncuk, tül gibi süsleme malzemelerinin tamamlayıcı olarak kullanıldığı modeller mevcuttur.
Kişiye özel diktirilen gece elbiselerin yanı sıra bu alanda kendini kanıtlamış pek çok marka ve firma da şık modelleriyle gece elbise kreasyonları oluşturmaktadırlar. Uzun elbiselerin yanında mini gece elbiselerinin de oldukça yüksek rağbet gördüğü sektörde her yaş ve beğeniye hitap edebilecek farklı model, kalite ve fiyatta ürün bulabilmek mümkün.
Gece elbisesi alırken vücudumuzla barışık olmalı, neyi taşıyıp neyi taşıyamayacağımızdan emin olmalı, giyeceğimiz ortam, katılımcıların profili, mevsimsel koşullar gibi faktörleri dikkate almalıyız. Ayrıca aksesuar ve saç gibi tamamlayıcıların belirlenmesi esnasında da özenli davranmalıyız. Tüm kadınların güzel olabilmeyi başaracaklarına inanıyor, şık elbiselerle yaşayacağınız keyifli akşamlar diliyoruz.