Coca-Cola Gazlı İçecek

Gazlı içecek
Piyasada gazlı içecek olarak bilinen aslında içinde karbondioksit basılmış olan bu nedenle ısrarla soğuk tüketiniz yazan sarı, turuncu, yeşil, kırmızıya yakın, siyah ya da renksiz olan içeceklerdir. İçinde karbondioksit olması sağlığa zarar vermez. Bu karbondioksit içildikten bir süre sonra ağız yolu ile dışarı atılmaktadır. Renklerinden de tahmin edebileceğimiz gibi bunlar limon, portakal, mandalina aromalı içeceklerdir. Renksiz olanlar genellikle sade olarak bilinseler de bilinenin aksine karışık meyve aromalıdırlar. Siyah olan kola cinsi içecekler ise kendine has olan ve bir ticari sır olarak saklanan özütü bulunmaktadır ama bilinen rengini dünya gıda kodeksine uygun olarak kullanılan bir böcek türünden alır. Bu böcek türü hemen hemen bilinen bütün hazır gıdalara pembe, kırmızı rengini verir.
Bütün gazlı içeceklerin tadını olduğundan daha güzel gösteren en önemli özellik içine konuldukları şişedir. İçine konulan şişenin cam olması ürünün tercih edilmesini etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Gazlı içecek firmaları popülaritelerini arttırmak için ambalajlarını yenileme ve değiştirme üzerine ARGE çalışmaları yapmaktadırlar. Gazlı içeceklerin piyasada hakimiyetine bakılırsa kola birinci sırada yer almaktadır. İkinci sırayı meyve aromalı içecekler alırken bunu gazoz ve türevleri izlemektedir.
Bu konuda en bilindik markalar Coca Cola, Pepsi Cola, Yedigün, Uludağ, Fanta, Niğde Gazozu şeklinde sayılabilir. Bunların haricinde soda veya maden suyu da gazlı içecek olarak sayılabilir. Bunlarda ise başı çeken markalar Beypazarı, Kızılay ve Fresha olarak sayılabilir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Şehir seçimi