Korkmaz

FRİTÖZ

Geçmişte kızartma yapmak için kullanılan tavalar tersine ev hanımlarının son yıllarda bu işin uzmanlaşmış teknolojisi eseri Fritöz ile artık kızartma yapmak çok daha basit. Fritöz ile kızartmalar artık çok daha kısa sürede olacak, evinizde kızartma tavalarından kaynaklı yağ sıçramaları ve odaya kaplayan yağ ve kızartma kokusu tarihe karışacaktır.
Fritözün tavalara göre birçok faydası bulunmaktadır. Kapalı bir haznede pişen kızartmada tavaya göre daha az koku yayması, yağın pişirmede kolaylık sağlayarak pişirilecek şeyin her tarafının eşit derece de pişirilmesi bakımından çok daha sağlıklı olmaktadır. Fritöz de başta patates olmak üzere sosis, tavuk ve sebze gibi birçok et ve sebze türlerini çok rahatlıkla kızartabilirsiniz. Peki Fritözün çalışma prensibi nedir?
Fritöz içerisinde yağ koyabileceğiniz bir hazne ile kızartmak istediğiniz ürünü yerleştireceğiniz bir kısım bulunmaktadır. Ayrıca Fritözün içerisinde ısıtıcı rezistanslar bulunmaktadır. Siz ürünün sıcaklığını ayarlayarak rezistans ısısını değiştirebilirsiniz. Rezistans ısınarak içerideki yağın kızmasına ürünün daha kolayca pişmesini sağlar. Pişirmek istediğiniz ürünü dileğinize göre daha kısa veya daha uzun zamanda hem kokusuz hem de daha temiz şekilde pişirmek artık elinizde olacak. Fritöz ile artık kıtır kıtır patates kızartmaları, iyi pişmiş tavuk yemek çok ama kolay olacaktır. Çünkü kızartmada mastır yapmış Fritöz bu konunun uzmanıdır. Ancak Fritözün her kızartmadan sonra temizlenmesi ve yağların zamanla özeliğin kaybettiği sağlık için risk oluşturduğu dikkate alındığında Fritözde kullanılan yağların en fazla 2-3 kızartmada bir değiştirilmesi faydalı olacaktır. Fritöz özellikleri ve kolaylığı sayesinde her mutfakta olması gereken bir mutfak gereci olarak yerini almaktadır.
Tefal, Blue House, Felix, Arzum gibi birçok markanın Fritöz ürün modellerini inceleyerek, başka ürünlerle karşılaştırabilir ve bütçenize en uygun ürünü Bilio.com aracılığı ile rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Güç

Çıkarılabilir İç Hazne

Şehir seçimi

 
Korkmaz A382 Twin-Fry 1,50 / 5 2 kullanıcı oyu 2 yorum

Marka: KorkmazModel: A382 Twin-FryÜrün Bilgisi2000 WattPaslanmaz çelik gövde.3,0 lt yağ haznesi.1 adet büyük, 2 adet küçük kızartma sepetiYapışmaz teflon kaplamalı sabit hazne.Ayarlanabilir termostat.Cam gözlem penceresiKullanım kolaylığı sağlayan taşıma kulpları.Gövdeden ayrılabilen kapak

  • Karşılaştır