Evrak İmha, Kağıt Öğütücü

Kağıt Öğütücü
Teknolojinin gelişmesi, insanlığın ilerlemesi yolunda son derece olumlu sonuçlar verirken bazı olumsuz sonuçları da beraberinde getirmiştir. Kopyalama tekniklerindeki gelişmeler özellikle gizlilikle yürütülmesi gereken bazı işlerin, hakkı olmayan kişilerin ellerine geçmesine neden olmaktadır. Bunun dışında yoğun miktarda kağıt atığı olan kurumsal firmalarda geri dönüşüme gönderilecek bu atıkların daha az yer kaplamaları önemlidir. Bu gibi nedenlerden ötürü iş hayatına dahil olan kağıt öğütücü cihazlar imha edilmesi gereken belgeleri en uygun şekilde yok edebilmektedirler.
Rexel, Dahle, Fellowes, Olympia başta olmak üzere Mapi, Sarff, Sigma,Omega, gibi markalar ülkemizde bu cihazları satmaktadırlar. Bazı markalar faks, fotokopi, tarayıcı özellikleri taşıyan cihazlarına bu öğütücüleri eklerken bazı markalar sadece bu işe özel cihazlar üretmektedirler. Bu cihazların bazıları kağıt haricindeki karton, plastik dosya, cd gibi çok daha kalın malzemelerin imhasını da sağlamaktadırlar. Kağıt Öğütücü cihazlarında en sık rastlanan sorunlardan biri olan kağıt sıkışmalarını engelleyen sistemler çok daha fazla tercih edilmektedir. Bıçak sağlamlığı da dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biridir. Büyük ofisler için üretilen modellerin yanı sıra ev kullanımı içinde üretilen modelleri bulmak mümkündür.
Sık kağıt imhası yapılacak kuruluşlarda daha sessiz çalışan, depolama haznesi büyük kağıt öğütücü makineler tercih sebebi olmaktadır. İhtiyaca göre seçilecek farklı fonksiyonlara sahip bu cihazları sunan markalar arasında seçim yaparken bütçe de göz önünde bulundurulmalıdır.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Atık Kutusu Hacmi

CD/Kredi kartı imha

Şehir seçimi