Emniyet Kemeri

Emniyet Kemeri
Araç kullananların ve yolcuların emniyet kemeri kullanımı yasalarca zorunlu olsa da insanlar emniyet kemeri kullanmamayı tercih ediyor. Emniyet kemeri otomobillerdeki hayat kurtaran araçlardan önemlisidir. Emniyet kemeri kullanımı kazalardaki yaralanmaları çok ciddi bir şekilde azaltmaktadır. Emniyet kemerinin yararları şu şekildedir. Çarpma etkisiyle vücutta meydana gelen sarsıntıların bölgesel azalmasını sağlar.
Çarpma etkisinin vücutta tek bir noktaya değil farklı noktalara dağılmasını sağlar. Çarpma anında araç içindeki kişilerin koltukta fırlamasını engeller ve baş göğüs ve omurilik gibi hassas organların araç içinde herhangi bir yere çarpmasını önler. Hafif kazalardaki oluşabilecek ciddi yaralanmaların önüne geçer. Emniyet kemerindeki alt şerit göbeğin üzerinden değil kalçaların hizasından takılmalıdır. Çapraz şerit ise omuzların üzerinden ve göğüsün ortasından geçmelidir. Bu sayede çarpmanın etkisi ve şiddeti vücudun kaldırabileceği leğen kemiği omuz kemiği gibi kısımlara aktarılır. Şeritler gergin olmalı ve katlanmış bükülmüş olmamalıdır.
Her araçta can güvenliği açısından emniyet kemeri muhakkak bulunması gerekir aracında emniyet kemeri olmayan sürücüler emniyet kemeri edinmelidir. Her bütçeye uygun bulabileceğiniz emniyet kemerleri ile olabilecek kazalarda hayatlarınızı korumaya alın ve kazayı yaralanmadan, en az yaralanmalarla, sıyrıklarla atlatın. Unutmayalım ki başımıza ne zaman nasıl bir kaza geleceğini bilemeyiz ancak başımıza gelebilecek bir kazayı en az yaralanmayla atlatmak ciddi yaralanmaları önlemek bizim elimizde. Bu yüzden unutmayalım ki emniyet kemeri hayat kurtarır.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi