Egzoz

Egzoz

Otomobil veya motosikletlerde gürültü kirliliğini önlemede, egzozlar çok önemli bir misyon üstlenir. Egzozlar sayesinde yanma esaslı motorların yakıtı verme sürecinde oluşan gürültü kirliliğinin önüne geçilmiş olur. Dolayısıyla hafif veya ağır binek araçların vazgeçilmez parçasıdırlar. Ses yalıtımının esası ise susturucuya ulaşan sesin yansımalar yoluyla ortadan kaldırılmasıdır.
Bu noktada ise, kaliteli malzemeden yapılmış egzozlar ile hem yakıtın daha ergonomik salınımı sağlanır hem de bu karbon salınımında ses yalıtımı çok iyi şekilde gerçekleşmiş olur. Egzoz, araçlar için çok işlevsel bir üründür. Yakıt sarfiyatı, konfor (yani sessizlik) gibi önemli unsurların egzoz sisteminde en iyi şekilde yer alması gerekir. Paslanma gibi çevresel etkilere de dayanıklı olmalıdır.
Piyasada rağbet gören egzoz ürünleri ise vasıflarına göre değişebilmektedir. Egzoz markaları içinde Carub Comple Egzoz dayanıklı krom materyali ile dikkat çekmektedir. Spor tipi susturucu tasarımı, parlak inox yapısı ile dayanıklı bir üründür. Gösterişli yapısı spor bir hava verdiğinden otomobile renkli bir coşku da katar. Bu egzozun gövdesiyse biraz havaya doğru tasarımlanmıştır.
Sessizlik konforunu ise tok bir tonda yansıtır. Aynı zamanda motosikletler için de kaliteli egzoz modelleri üretilmiştir. Örneğin Yamaha model motosiklet için Vance & Hines FZ8 Black, çevresel etkilere karşı dayanıklı bir üründür. Kawasaki marka motosiklet için ise Z1000 SX Serket Scorpion öne çıkan modellerden biridir. Performansı yüksek, gürültüyü iyi absorbe eden teknolojik altyapıya sahiptir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi