Çiçek

Çiçek
Gelişen teknoloji ve şehirleşmenin hızla büyümesi nedeniyle insanoğlunun doğaya olan özlemi her geçen gün daha da artmaktadır. Bunu hissedenlerin başında da metropollerde yaşayanlardır. Sabah erken den uyanıp şehir trafiği stresi, ardından kapalı işyerlerinde geçirilen uzun zamanların ardından tekrar eve dönüşte başlayan akşam trafiği ile tekrardan eve gelip sabah bir gün önceki gibi güne başlamak.
Şehirde yaşamanın vermiş olduğu kolaylıklar ve imkanların çok fazla olması insanları metropollerden kopmasını engellemektedir. Yine de her insanın içinde, özünde doğa ve yeşil sevgisi bulunmaktadır. Hafta sonları ve yaz günleri yapılan kaçamaklarla bu özlemi bir nebze de olsa gidermektedirler. İnsanoğlunun doğaya olan sevgisi doğa ile buluşmayla sınırlı kalmamaktadır. Bu sevgi daha da içtenleşerek çiçeklere ve renklerine verilen duygu anlatımları ile daha da bütünleşmiştir. Her çiçek bir duygu, bir ifadeyi anlatmaktadır. Bunun için verilecek onlarca yüzlerce örnek mevcuttur. Bunların başında gül gelmektedir.
Sevgiyi ifade etmekte fakat gülün; kırmızı, pembe ve beyaz olanı mevcuttur. Her renk farklı duyguyu ifade etmektedir. Mesela kırmızı gül ,’’seni seviyorum’’ pembe ise ‘’özel arkadaşımsın’’ beyaz gül ‘’saflığı ’’ beyaz ve kırmızı ise ‘’birliktelik ’’ ifade etmektedir. Onlarca yüzlerce çiçek sayabiliriz. Çiçek almaya karar verdiğinizde anlamlarını ve renklerin neler söylediğine dikkat edersek sözler ile değil çiçeklerin dili ile bile kendimizi ifade edebiliriz.

Filtreleme

Fiyat

TL

Şehir seçimi