Cep Çakısı, Av Bıçağı

Cep Çakısı Ve Av Bıçağı
Hemen hemen herkeste bulunan ya da kullanım imkanı ile bize kolaylık sağlayan bir kaç araç bulunmaktadır. Hayatınızı kolaylaştırıp birçok işi daha rahat yapabilmemize olanak sağlayan araç ve gereçler hayatımızın bir parçası halini almıştır.
Çakı: Açılıp kapanan bir veya birden fazla ağızlı küçük cep bıçağına çakır denir. Çakı kullanıldığı yerlere göre sıralarsak şu şekilde izlenim ortaya çıkmaktadır. İzci çakısı, cep çakı, sustalı çakı, kamp çakısı, avcı çakısı, bahçıvan çakısı(budama çakısı). Sustalı çakı adından da anlaşılacağı gibi yaylı bir çakıdır. Susta yayma dokunulmadıkça bu çakının ağzı ne açılabilir nede kapanabilir. Birçok görev ve işlevde cep çakıyı muhakkak kullanmışızdır. Kamp yaparken konserve açmak için bahçedeyken çiçeklerinizi budamak için kullanılabilmektedir çoklu çakı kullanıyorsak ise tirbuşon açacağıyla güzel bir akşam yemeğinde evinize gelecek olan kişiye bir içki sunmak için kullanılabilmektedir.
Av bıçağı: Sadece avda kullanılan av hayvanlarını kesmeye, yüzmeye, parçalamaya yarayan oluksuz sırt küt veya testereli bıçak olarak adlandırılır. Av bıçağı sırt kısmının yarı veya yarıdan fazlasının küt ya da testereli diğer kısmına kemik kırmaya ve ay hayvanlarının parçalamaya yarayacak şekilde inceltilmiş düz ya da meyilli testereli şekilde imali gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olmakla birlikte de açılıp kapanabilir, susta mandalı olmayan ve sadece açılan namluyu kilitleme tertibatını haiz bıçaklar da av bıçağı sınıfına girmektedir. Yani bir bıçağın av bıçağı olabilmesi için av hayvanlarının kesebilme kemiklerini kırarak parçalayabilme özellikleri olmalıdır. Tanımı ve özellikleri belirtilen cep çakısı ve av bıçakları günlük hayatınızda hemen hemen her yerde lazım olacaktır.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

 
Markasız Kredi Kartı Şeklinde Çakı Cardsharp Yorum yaz

Kredi Kartı Şeklinde Ç;akı Cardsharp Cebinizde veya cü;zdanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz, heryere gö;tü;rebileceğiniz, şık tasarım ve dizaynıyla, bir an bile yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz kullanışlı bir ü;rü;n Kredi Kartı Şeklinde Ç;akı Cardsharp ! Katlanarak ...

  • Karşılaştır
OPINEL N 6 Inox şimşir çaki 001103 Yorum yaz

Opinel Inox No6 Çakı çok yönlü olması ve sade görüntüsüyle en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Katlandığında küçük kaba olmayan şekli ile cebinizde rahatça taşıyabilirsiniz -  Fransız Malı - Çakı Uzunluğu 6 cm - Şimşir Ahşap Sap - Klasik Çakı Tipi - Paslanmaz Çelik - Çakı ...

  • Karşılaştır
Square Kt2159 Tool Yorum yaz

Spor Outdoor > Outdoor > Kamp & Kampcilik Malzemeleri > Cakilar & Bicaklar > Cok Amacli Caki > Square Kt2159 Tool

  • Karşılaştır
Coriolis Avcı Bıçağı Yorum yaz

Avcılık ve sonrasındaki aktiviteler için tasarlanmıştırBalıkçılık ve doğa gözlemleri için uygundur.

  • Karşılaştır
F.Dick Ergogrip Et Kesim Bıçağı 8.2006.21 (21Cm) Yorum yaz

Yapi Market / Bahce / Oto > Yapi Market / Hirdavat > Elektrikli Alet / El Aletleri > El Aletleri > Balta > F.Dick Ergogrip Et Kesim Bıçağı 8.2006.21 (21Cm)

  • Karşılaştır