Çekme Halatı

Çekme Halatı

Çekme halatı bir otomobilde olmazsa olmazlardandır. Hemen her sürücü aracı ne olursa olsun modeli markası ne olursa olsun arabasında bulundurması gerekenler içinde mutlaka ama mutlaka çekme halatı da olmalıdır. Çünkü binde bir ihtimal dâhilinde değerlendirerek bir şey olmaz şeklinde düşünseniz bile ama gerçekte o ihtimalin gerçekleşmesi, aracınızın ıssız bir yerde arıza yapması ve sizin ailenizle birlikte yolda kalmanız ve üstelik bir de aracınızda çekme halatı yoksa inanın hayatınızı zindana çevirecektir.

Düşünün ıssız bir dağ yolunda çok sevdiğiniz ve çok güvendiğiniz aracınız arızalandı ve çalıştıramadınız. Belki 20-30 km ilerde bir ilçe var, bir tamirci var ama aracınızı götüremiyorsunuz. Yanınızdan ise o tarafa giden bir sürü araç geçiyor ve sizin çekme halatınız yok. Düşünmesi bile insanı çok rahatsız ediyor.

O yüzden ne yapıp edip bir çekme halatı bagajda mutlaka bulundurulmalıdır. Çekme halatı kapasitesine göre 1 tonluk, 2 tonluk, 3 hatta 5 tonluk olmak üzere kullanım alanlarına araçlara göre kategorilere ayrılmıştır. Çekme halatında ki en önemli şey aracınızın ağırlığı ile orantılı olması ve uzunluğunun biraz fazla olmasıdır. Çok kısa olan çekme halatları rampa ve yokuşlarda yeterli takip mesafesi sunmadığından emniyetli olmamakta ve fren anında kopmaktadır. O yüzden 7m den uzun olan halatlar tercih edilmelidir.

Filtreleme

Fiyat

Şehir seçimi