Lipton Çay

Çay günümüzün sevilen içeceklerinden biridir. Bir çoğumuz yoğun çalışma temposunda yorgunluk hissettiğimizde bir bardak çaya asla hayır diyemeyiz. İçtikten sonra sanki tüm yorgunluğumuzu almış, dikkatimizi artırmış gibi hissederiz. Her sabah neredeyse ilk işimiz demliği ocağa koymaktır. Boşa değildir bu alışkanlık. Çok aşırıya kaçılmadan içilen çay sayısız faydalara sahiptir. Çağımızın hastalıklarından olan Alzheimer'a karşı direnç vermesi bunlardan biridir. Ayrıca teknoloji ile çok haşır neşir olduğumuz günlük hayatımızda elektromanyetik kirliliğe karşı önemli bir savunma silahımızdır. Elimizden düşmeyen telefonlardan tutun da kalabalık şehirlerdeki yüksek gerilim hatlarına kadar bizi çepeçevre sarmış olan elektromanyetik kirlilik sağlığımızı olumsuz etkileyen bir tehtitdir. Hergün içeceğimiz üç bardak çay bizi bu tehtitden koruyacaktır.
Çay, demlenerek sıcak içilen tüm bitkisel içeceklere verilen addır. Halk arasında siyah çay, yeşil çay ve bitki çayları olarak bilinen çeşitleri vardır. Ülkemizin Doğu Karadeniz bölgesinde yetişen ve evlerimizin geleneksel içeceği olan türü siyah çaydır. Yeşil çayın anavatanı ise Çin' dir. Bitki çayları doğadaki bitkilerden elde edilir ve o da diğer çay türleri gibi demlenerek tüketilir. Uzmanların tavsiyesi önce suyun kaynatılması ve daha sonra çay yapraklarının içine atılmasıdır. Söylenenlere göre su önceden kaynatıldığında kirecin dibe çöktüğü ve sonra üzerine atılan çayın tüm aromasının suya daha iyi dağıldığı şeklindedir. Yani önce çayı koyup sonra üzerine kaynamış su döküldüğünde suyun kirecinin çay filizlerini kaplayarak aromasının suya geçmesini engellediğidir.
Kış çayından tutun da kilo kontrolü sağlayan çaya kadar tüm çeşitleri sizin için bilio.com da sıraladık. Kaliteli, bütçenize uygun, ucuz çok sayıda ürünü buradan takip edebilir, bilinçli tüketiciler arasında yerinizi alabilirsiniz. Unutmayın ki bilinçli müşteri olmak aile bütçenize tam destek sağlamaktır.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Ürün Çeşidi

Şehir seçimi