Can Yeleği

Can Yeleği Hayat Kurtarır

Her insanın tutkusu farklıdır. Kimileri yeni evlerle avunurken, kimileri de yeni araba gibi sosyal ortam anlayışları arasında bulunmaktadır. Bunun dışında bir de denize aşık insanlar mevcuttur. Ki onlar her daim kendilerinin en iyi hissettiği ortam olarak kabul etmiştir denizi. Sevdasını, her duygusunu deniz ortamında yaşamıştır. Aslında gerekli koruyucuları olmadan da tehlikeli bir varıştır, deniz üstünde yüzde yüz garantisiz keyif sürme işlemi.

Bu koruyucu kapsamına giren baş kurtarıcı konumunda olan nesne; Can Yeleğidir. Herhangi bir can kurtarma operasyonunda bile, ilk kurtarılan kişiler arasında Can Yeleği kullanan bireyler gelmektedir ve bunun sağlanma yöntemi ise bu nesnenin kişiyi su yüzeyinde tutmasını sağlamaktır. Suyun kaldırma kuvveti mevcudiyeti ile kendine güvenen bireyler; Can Yeleği olmadan deniz turuna çıktıklarında, aslında tehlike sinyalleri veren bir ortamı yaşamaktadırlar. Herhangi bir sebepten oluşan devrilme durumlarında kişinin su üstünde durabileceği vakit, hava şartlarına göre değişim göstermektedir. Bunun içindir ki suya karşı dayanılmaz bir kuvvet harcayan birey en sonunda tükenmektedir. İşte bundan sonrası tehlikedir. Ancak Can yeleği mevcudiyeti ile su yüzüne tutunabilir insan ve hayatta kalır.

Günümüzde teknelerin kendi kapasiteleri sınırınca can yeleği mevcut olmalıdır. Ve kullanılan malzemesi gereği insana en güven veren can yeleği firmaları arasındaki yapılış farklılıkları, ürünün kalitesini arttırmakta ya da azaltmaktadır. Kolay giyilen ve insanı en maksimum seviyede su yüzeyinde tutan firmalar, her daim tercih kapsamınıza girmelidir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

 
Trıbord Ba500 70N Can Yeleği Yorum yaz

Düzenli olarak kano yapanlar için tasarlanan, yelkenli ve katamaran kullanımı için de uygun yelek.

  • Karşılaştır
Trıbord Lj900 150N Can Yeleği Yorum yaz

Yoğun olarak açık deniz seyri ve regatta yapanlar için tasarlanmıştır.

  • Karşılaştır
Quechua Forclaz 700 Şişme Yelek-Mercan Yorum yaz

Sizi, dağ yürüyüşlerinizde soğuktan korumak için tasarlanan outdoor yelek.

  • Karşılaştır
Trıbord Lj100 100N Can Yeleği 5542 Yorum yaz

Kıyı yelkenlisi yapan kamarotlar için tasarlanmıştır.

  • Karşılaştır
Trıbord Ba100 50N Can Yeleği Yorum yaz

Hobi amaçlı yelkenli, kano veya katamaran yapanlar içindir.

  • Karşılaştır