Listem

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Yükleme çeşidi

Kurutma fonksiyonu

Formasyon

Yıkama kapasitesi

Devir hızı

Enerji sınıfı

Genişlik

Derinlik

Enerji tüketimi

Gecikmeli başlatma

Aquastop

Şehir seçimi

Şehir

Seçili filtreler:

Seçili filtreleri kaldır
Marka:
Gorenje ×

Gorenje Çamaşır Makinesi

Türkiye’deki çamaşır makinesi üretimi ve satış oranları her yıl düzenli olarak artıyor. Yerli markaların kendi AR-GE departmanlarında geliştirdikleri özgün modeller de tüm dünyada beğeni topluyor. Ülkemizde satışı yapılan başlıca çamaşır makinesi markaları LG, Vestel, AEG, Electrolux, Beko, Bosch, Arçelik, Hoover, Hotpoint-Ariston, Indesit, Altus, Ariston, Profilo, Regal, Samsung, Siemens ve Teka olarak sıralanabilir.

Bilio.com’da ihtiyaçlarınıza en uygun ve en ucuz çamaşır makinesini araştırıp, en gelişmiş çamaşır makinesi modellerini birbirleri ile karşılaştırabilirsiniz. Bilio.com’dan çamaşır makinesi seçerken incelemeniz gereken teknik özelliklerinden de kısaca bahsetmek istiyoruz.

Piyasada hala üstten yüklemeli birkaç model bulunmakla birlikte, satılan çamaşır makinelerinin tamamına yakını önden yüklemeli ürünlerden oluşuyor. Çamaşır makinesi satın alırken, araştırdığınız modellerde kurutma fonksiyonu, gecikmeli başlatma ve aquastop özellikleri bulunup bulunmadığını incelemenizde yarar var. Ankastre çamaşır makineleri banyonuzda ya da evinizin herhangi bir yerinde mobilyaların arasına, bölmelere yerleştirebileceğiniz türde ürünlerdir. Bağımsız çamaşır makineleri ise bildiğimiz klasik türde, her yere bağımsız olarak konumlandırabileceğiniz modelleri kapsar.

Enerji tüketimi şüphesiz ki çamaşır makinesi satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken unsurların başında geliyor. A sınıfı enerji tüketimi yapan modeller artık piyasanın hakimi zaten. A, A+, A++, A+++ ve A++++ modellerde A plus seviyesi arttıkça daha az enerji tüketimi gerçekleşiyor ve tasarruf sağlanıyor. A++++ enerji sınıfı modellerde enerji tüketimi 0.15 - 0.95 kWh arasında gerçekleşirken B ve C enerji sınıfı makinelerde bu aralık 1.33 - 6.12 kWh gibi yüksek değerlere ulaşabiliyor.

Çamaşır makinelerinin yıkama kapasitesi değişik modellerde 1 kg’dan başlayıp 17 kg’a kadar çıkıyor. Piyasada en çok tercih edilen çamaşır makinelerinde ise yıkama kapasitesi 6 ile 8 kg arasında değişiyor. Bu kapasitenin evlerde kullanım için yeterli olduğu söylenebilir.

Pazarda satılan çamaşır makinelerinin devir hızları ise 600 - 800 rpm, 900 - 1000 rpm, 1100 - 1200 rpm, 1300 - 1400 rpm ve 1500 - 2000 rpm arasında değişiyor.

Ürünleri Karşılaştır ?
Gorenje WA 60109

Yorum yaz

Marka: GorenjeModel: WA 60109Ürün özellikleri:LED ekran24 saate kadar başlangıç ertelemeArıza TanımlamaProgramlar: 15 program, Pamuklu, Sentetikler, Hassas ve ipek, YünlüEk programlar: Karma, Durulama, Yumuşatma, Su pompası, Sıkma, Kolay ütülemeFonksiyonlar: Maksimum devir hızı: 1000 ...

Gorenje WA83120

Yorum yaz

Marka: GorenjeModel: WA83120Ürün ÖzellikleriEnerji sınıfı: A-10Yıkama performansı: ASıkma performansı: BKapasite: 8 kgEnerji tüketimi - Normal program: 1,36 kWhSu tüketimi: 69 litreProgram süresi: 155 dakikaSes seviyesi: 73 dB(A)Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cmNet ağırlık: 76,5 kgKutu ...

Gorenje WA75185AL

4,00 / 5 2 kullanıcı oyu 2 yorum

Marka: GorenjeModel: WA75185ALÜrün özellikleri:Enerji Performansi: A+Yıkama Performansı: ASıkma Performansı: ADevir Hızı: 1800 dvr/dkKapasite: 7 kgArıza TanımlamaProgramlar 29 program, Pamuklu Sentetikler, Hassas ve ipek Yünlü, Elde yıkama24 saate kadar başlangıç ertelemeDokunmatik ...

Gorenje WA 72105

Yorum yaz

Marka: GorenjeModel: WA 72105Ürün özellikleri:Programlar: 19 program, pamuklu, sentetikler, hassas ve ipek, yünlü, elde yıkamaEk programlar: Karma, durulama, yumuşatma, su pompası, sıkma, yoğun yıkama, kolay ütüleme , eco program - 30CFonksiyonlar:1000 rpm, ekstra su, ön yıkamaDonanımlar: ...