Buharlı Pişirici

Buharda pişirme, yiyeceklerin su buharında piştiği sağlıklı bir pişirme yöntemidir. Haşlayarak pişirme yöntemine göre daha lezzetli ve sağlıklı sonuçların elde edildiği buharda pişirme yönteminde sebzeler besin değerlerini kaybetmemektedir. Yiyecekler, hava ve suyla temas etmeden sadece kendi buharında pişiyor.
Buharda pişirme yönteminde, sebzelerde su kaybı yaşanmadığı için vitamin kaybı da az olmaktadır. Buharda pişirme yöntemi yiyecekteki bakterilerin yaşamasına imkan tanımazken aynı zamanda besinlerin tadının bozulmasını da engeller. Buharda pişen yiyecekler daha diri olur ve renklerini kaybetmezler. Buharlı pişirici ile sadece sebzeler değil aynı zamanda et, tavuk ve balık da pişirilebilir, pilav bile yapılabilir. Buharlı pişiricilerde birden fazla haznenin bulunması, farklı yemeklerin kokuları birbirine karışmadan, bir arada pişirilmesine imkan tanımaktadır. Buharlı pişiriciler sadece yemek pişirmek için değil aynı zamanda yemeği ısıtmak veya içinde ılık kalmasını sağlamak için de kullanılabilmektedir. Çocuklara yemek hazırlarken buharda pişirme yönteminin kullanılması, çocukların besinlerden maksimum fayda almalarını sağlar.
Piyasada Homend, Blue House, Tefal, Goldmaster, Philips, Redmond ve Profilo gibi birçok markaya ait buharlı pişirici bulunmaktadır. Buharlı pişirici seçerken, pişiricinin performansına ve haznelerinin geniş olup olmadığına bakılmalıdır. Su haznesinin geniş olması, ürünün paslanmaz çelikten üretilmiş olması, zaman ayarlı olması, pişerken su ekleme özelliğinin olması buharlı pişiriciler için bir avantajdır. Ancak yine de ürün tercih ederken kişisel ihtiyaçlar ön planda tutulmalıdır.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Güç

Kapasite

Şehir seçimi

 
Homend Steamcooker 2401 S3 4,33 / 5 3 kullanıcı oyu 3 yorum

Aksesuar: Pilav tenceresiGüç: 2000 WKablo Sarma Bölümü: VarPişirme Kapasitesi: 11 LtKaydırmaz Ayaklar: VarOtomatik Kapanma: VarEkmek Kızartma Yuvası: 2Geniş Yuvalar (Milimetre): 35Dış Gövde: Injection PlasticDijital Kontrol Paneli: VarMekanik Zamanlayıcı: VarOtomatik ve Manuel Sıcak ...

  • Karşılaştır
Philips Avent Wasabi SCF870/22 Yorum yaz

Buharla pişirin, çevirin, karıştırın, besleyinPhilips AVENT ile çocukları beslemekPhilips AVENT Kombine Buharlı Pişirici ve Blender ile bebeğiniz için evde sağlıklı mamalar yapabilirsiniz: önce meyve, sebze, balık veya eti buharda pişirin, ardından hazneyi kaldırın ve ters çevirin; ...

  • Karşılaştır
Profilo PSC1002V Yorum yaz

SICAK TUTMA FONKSİYONU : Var ZAMANLAYICI : Var GARANTİ : 2 yıl garanti GÜÇ : 900 W KAPASİTE : 8.5 lt

  • Karşılaştır