Bisiklet, Motosiklet Aküsü

Motosiklet Aküleri Hakkında Bilgi
Günümüzde iki tekerlekli ulaşım araçlarına bisiklet denir. Günümüzde insan gücüyle hareket ettirilen veya bir motor gücü ile hareket eden bisikletler bulunmaktadır. Günümüzde motor ile hareket eden bisikletlere bakıldığı zaman benzin, mazot ve akü ile çalışmaktadırlar. Bunlardan biri ile hareket eden yani mazot veya benzin ile çalışan motosikletlerde mazotun ya da benzinin olmaması durumunda akü ile çalışan motosikletlerde ide akünün olmaması durumunda hareket etmemektedirler.
Akü ile çalışan motosikletlerde kullanılması sonucu akünün boşalması ile birlikte tekrar hareket ettirilmek istenen motosikletler için akünün tekrar şarj edilmesi lazımdır. Akü bir piriz yardımı ile motosikletin elektriği bağlanmasıdır. Şarj edilen akünün belli bir kulanım süresi bulunmaktadır ve o süreden sonra tekrar şarja ihtiyaç duyulmaktadır.
Motosiklet aküsü kullanımına bağlı olarak zamanla özeliğini yitirmekte ve buna bağlı olarak kulanım süresi azalmaktadır veya kırılıp, bozulmaktadır. Akünün başına böyle sorunlar gelmesi sonucu yeni bir aküye ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde aküler tamircilerde, motosiklet aksesuarı satılan yerlerde ve internet motosiklet ürünlerinin satıldığı alanlarda bulunmaktadır. Motosiklet aküsünün satıldığı internet sitelerine örnek verilecek olursa; www.bilio.com adresi ve buna benzer daha birçok adreste satılmaktadır. Motosiklet aküsü alınırken internetten olsun veya akü satış yerlerinden olsun akünün kaliteli garantili ve kulanım süresinin oldukça izin olmasına dikkat edilmelidir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi