Bileklik, Bilezik

Bileklik Kılavuzu

Kışları kalın montlar ve uzun kazaklar yüzünden genellikle gizli kalırlar. Ancak güneş kendini gösterdikten ve kısa kollular ortaya çıktıktan sonra bilekler yine meydana çıkar ve bileklikler ustaca sahneye konabilir. Saatlerin yanı sıra bileklik ve bilezikler kolları süslemenin en güzel yolu. Neyse ki artık saat ve bileklikler arasında tercih yapmak zorunda değiliz. Rahatlıkla ikisi birlikte kombine edilebilir.

Bileklikler - Mükemmel kıyafetler için farklı aksesuarlar…

Kadınlar çeşitli aksesuarlara ve mücevherlere sahipler, içlerinden biri eksik olmamalı: Bilezik. İster filigran bileklik olsun, ister geniş bir bileklik, yaratıcı dizaynlara sahip yeni kreasyonlar her türlü kıyafeti tamamlar. Çeşitler, klasik modellerden spor aksesuarlara, tüylü, incili, stras taşlara sahip modellere kadar uzanıyor. Çelik plastik, deri veya cam gibi birbirine uyumlandırılmış zevkli materyal kombinasyonları zengin görünümler oluşturmakta ve ilgi odağı olmaktadır. Bileklikler, yüzükler, bir saat ve kolyeyle kombine edildiğinde şık bir iş kıyafetini tamamlarlar, aynı zamanda gündelik bir kıyafete de uygundurlar. İster Safari stili olsun, ister etnik hava ya da Rock tarzı olsun, birbirinden farklı modellerde yaratıcılığın sınırı yoktur.

Örneğin, Hippi kıyafetlerine en uygun olanlar ahşap veya altın rengi bileziklerdir. Hepsinden önce şans bileklikleri eskiden olduğu kadar hala çok sevilmekte. Bu bileklikler, zincirlerin üstüne iliştirilmiş çeşitli sembollerden oluşur. Metal veya plastikten tasarlanan bu şans bilekliklerini farklı çeşitlerde satın almak mümkün. Ancak en sevilenler gümüş ya da daha pahalı olan altın modellerdir. Kelepçe bileklik diye tabir edilen modeller sadece bileğe değil kolun üst kısmına da takılabilmektedir. Özellikle iki ucu açık modeller oldukça şık. Bu şekilde Çingene veya Latin stili de mükemmel bir şekilde tamamlanmış oluyor.

Işıltılar ve parıltılarla daha stil olun…

Stil ve detaylı bir gardıroba dekoratif ayrıntılar gerekir. Böylelikle kıyafetlerinize renk ve stil katmış olursunuz. Özel tasarımlı şık takılar, her türlü kıyafeti özel kılar. Rengarenk tasarlanmış metal, plastik ve sedef bilekliklerden tutun da, doğal taş, sade ve şık parlak süslerle donatılmış envai çeşit modellere kadar, geniş bir yelpazede ürün bulmak mümkün. İster tek, ister bir kaç tanesini kombine ederek takın, bileklikler her bileğe ve kola çekici bir görünüm kazandırır. Bir çok kadın için, deri bileklikler kişiliğin bir ifadesidir ve hem tek tek, hem de diğer bileziklerle birlikte takılabilir. Bir çok varyasyonda ve kombinasyonda, değişik renklerde, sarmal bir formda, çıtçıtla kapanan veya Swarovski kristalleri ya da başka takı taşlarıyla kaplanmış bileklikler bulmak mümkün.

Klasikler arasında olanlardan biri gümüş bileklikler. Bunlar sadece modern dizaynlarla değil, aynı zamanda farklı stillerde de tasarlanmıştır. Gümüş değerli metallerden sayılır ve altına oranla daha ekonomiktir. Yüksek kaliteli gümüş alaşımdan yapılmış bir bileklik, asil bir izlenim verir ve aynı zamanda spor bir kıyafetin üzerinde de taşınabilir. Bu tarzda bir çok takı bulmanız mümkün. Geniş bir yelpazden arzuya göre seçim yapabilirsiniz, ayrıca süs olarak kullanılan desenler ve taşlar görsel bir vurgu oluşturur.

Bilekliklerde 2016 Trendleri

2016’da 70’li yılların moda dünyasına dönüş yapılmış durumda. Bileklikler çılgın 70’li yıllarda da gözdeydi ve bu nedenle bu sezon bunlar moda:

• Büyük bileklikler: Metal ya da çiçekli
• Tokalı ya da parlak deri bileklikler
• Bileklik partisi veya Stacking: Farklı materyallerden yapılmış bir çok bileziğin ya da lastiğin üst üste ve birarada takılması
• Renkli plastikten bilezikler

Kolda eşitlik: Erkek bileklikleri…

El bileklerini sadece kadınlar süslemekten hoşlanmıyor. Erkekler de spor, şık veya erkeksi takılarla süslemekten hoşlanıyorlar. Ancak sıklıkla daha sade ve renksiz olanları tercih ederler. Deri , gümüş ve çelik en çok tercih edilen materyaller. Zımbalar veya örgü modeller daha cool ve rahat bir hava yaratacaktır. Diesel’de sıklıkla rastlanılan kalın halkalı bileklikler de oldukça seviliyor ve her erkeğin bileğine klas bir hava katıyor.

Bileklik hangi şekilde kaybolmaz?

Herkes, ister hediye olsun, ister miras kalsın, çok sevilen bir bilekliği kaybetmenin ne kadar sinir bozucu bir durum olduğunu bilir. Bunun olmaması için güvenli bir kilit son derece önemli. Mıknatıslı kilitler bu noktada faydalı, çünkü açması ve kapatması kolay olsa da sağlamdır. En bilinenlerden biri de karabina kilittir.

Yüksek kaliteli marka takılar:

Pandora’nın bileklikleri çok çeşitli ve çekici. Böylesi bir takı ile karakterinizin altını çizebilirsiniz. Farklı model seçenekleri muazzam: Taşsız, renkli, deri bileziklerden, 925 ayar, ayrıca Zirkon taşlı versiyonu da bulunan, asil gümüş bileziklere kadar, her tercihe uygun seçenekler mevcut. İster zengin görünümlü, ister klasik veya trend görünümlü bir bilekliğe karar verin, bu marka ayrıntılara, eğlenceli ögelere ve güçlü renklere önem veriyor.
Fossil’in cazip bileklikleri yüksek kaliteleriyle ve eşsiz dizaynlarıyla etkiliyor. Bu takı markası aynı zamanda sıradışı Vintage stili ile de meşhur. Geniş yelpazesinde her durum için uygun modeller bulmak mümkün. Altın renkli, sade takılardan, moda takılara ve incili bileziklere kadar. Bu üreticinin bileklikleri görselliğe hitap ediyor ve her dolaba stil katıyor.
Şık, spor ve kaliteli sevenler Guess modellerine göz atmalı.

Üst yüzey:

Metal bileklikler, farklı etkiler uyandırmak için çok değişik şekillerde işlenebilirler. Örneğin parlatılmış çelik, tamamen pürüzsüz ve parlak bir yüzeye sahiptir, ancak aksi hedeflenerek matlaştırmak da mümkün. Materyal dövülür ya da fırçalanırsa yüzey engebeli ve darbeli görünür. Deri bileklikler de farklı yüzeylere sahip olabiliyorlar. Aynı şekilde taşlı bir aksesuar da düz bir deri bileklikten çok daha farklı görünür.

Dizayn:

Dizayn, bilekliğin tarzını anlatır ve yapılış şekliyle ilgili bilgi verir. Örneğin, çıpalı kol bileziği uzun oval halkalardan oluşur. Halkalı kol bileziği ona çok benzer, ama biraz daha büyüktür. İnce halkalı kol bileziği ise aksine küçük, yuvarlak ögelerden oluşur.

İşçilik şekli:

Taşlar bileziğin içine çeşitli şekillerde entegre edilir: Örneğin materyalin içine yerleştirilir ya da yapıştırılır. Pave işçiliğinde minik yuvarlak taşlar, daha önceden oluşturulmuş küçük oyuklara yerleştirilir; çerçeve ise taş metal bir şerit ile çevrilidir.

Özellikler:

Farklı işçiliklerle bilekliğin sadece görüntüsü değişmez, aynı zamanda pratik fonksiyonlara sahip olur. Böylelikle bileklikler uzatılabilir ve ayarlanabilir bir hale getirilebilir. Esneyen bir parçaya sahip olan aksesuar ise elastiktir ve sıklıkla kilide ihtiyacı yoktur.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Ürün Çeşidi

Cinsiyet

Maden

Şehir seçimi