Biberon Sterilizatörü

Biberon Sterilizatörü
Biberonla beslenen bebekler için beslenme öncesi ve sonrası bir takım hazırlıklar yapılması gerekmektedir. Biberon hijyeninin sağlanması ise bu hazırlıkların başında gelmektedir. Biberon hijyeninin sağlanması ile süt ve mama kalıntılarından bebeğe geçebilecek bakteriler de engellenmiş olur. Yeni alınmış ve henüz kullanılmamış olan biberon ve emzikler bebeğe verilmeden önce mutlaka sterilize edilmelidir. Bebeğe verilen biberonların steril olması onu hastalıklara karşı korumada büyük rol oynamaktadır.
Biberon ve emziklerin steril edilmesi için sıcak suda yıkamak yeterli değildir. Elinizde yıkadığınız suyun sıcaklığı biberonda bakteri üremesini engelleyecek kadar sıcak değildir. Bulaşık makineleri ise deterjan kullanımından dolayı tavsiye edilmemektedir. Sterilize etme işi teknolojinin bu kadar gelişmediği dönemlerde biberon ve emziklerin suya atılarak 5- 10 dakika boyunca kaynatılması ile gerçekleştiriliyordu. Ancak günümüzde sterilizasyon işi biberon sterilizatörü ile artık çok daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor.
Piyasada yer alan en son geliştirilmiş biberon sterilizatörleri tüketicilere, 3 – 5 dk gibi kısa sürelerde dezenfekte etme imkanı sağladığı gibi, kolay taşınabilirlik özelliği ile her yere götürebilme imkanı, birden fazla biberon, göğüs pompası ve emziği sterilize edebilme, tekrar kirlenmeyi önleme gibi pek çok özellik sunmaktadır. Mamajoo, Philips Avent, Chicco, Tefal, Wewell, Bebedor, Arzum ve Milkway biberon sterilizasyon makinelerinde öne çıkan markalardır. Biberon sterilizatörü elektrikli ve mikrodalga sterilizatörleri olarak iki çeşittir. Her iki çeşidi de başarılı bir sterilizasyon gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi