Bebek Biberon Emziği

Bebek Biberon Emziği
Bebeğimizi beslemek için araç olarak biberon kullanırız. Ancak biberonumuzun ve emziğinin nasıl olması gerektiği çok önemlidir. Doğala yakın bebeğinizin kolayca ağzına alarak emebileceği formda olması ayrıca emziğin hava geçirgen olması süt akışını kolayca kontrol etmesini sağlayacaktır.
Bebeğiniz 1 aylık olduğunda 2 delikli yavaş akan,3 aylık olduğunda 3 delikli orta akan,6 aylık olduğunda 4 delikli hızlı akan emzik kullanılmalıdır. Bu şekillerin sebebi bebeğin beslenme oranına göre ayarlanmış olmasıdır. Mama ile beslenmeye başladığında ise koyu kıvama uygun Y kesik bebek biberon emziği kullanılır. Markalar sağlık ve doğru ürün açısından gerek kullanım kolaylığı gerek ihtiyaca ve anlık duruma cevap vermesi açısından birçok farklı seçenekler sunmuştur. Bunlardan bazıları DrBrown's prematüre bebekler için dar ağızlı biberona uygun emzik, hava ile teması engelleyerek c vitaminini korur ayrıca özel aparat ile hava kabarcığını mamaya karıştırmayarak kolik(gaz sancısı) engeller.
Philips Avent hava geçiren emzik formunu hava geçiren biberonda kullanarak göğüsten emzirmeden şişeden beslemeye geçişi kolay kılar. Ayrıca etek sistemi ek yönlü vana ile havanın geçişine izin vererek vakumu önler. Chıcco Physio yalancı emzik ise, doğal emme güdüsünü göğüs dokusuna benzer kenarlıklar ile sağlarken tahriş eden salya birikimini azaltır. Dar kısmın inceliği ise bebeğin ağzını doğru şekilde kapatmasını sağlar. Bebek biberon emziği sonsuz bir güvenle ve doğru tercihler dahilinde itina ile seçilmeli ve bebeğin ayına ya da yaşına uygunluğu unutulmamalıdır.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi