Biobaby Bebek Banyosu ve Şampuanı

Bebek Banyosu Ve Şampuanı
Bebekler hassas bir cilde sahip oldukları için bebek banyosu ve şampuanı seçiminde dikkatli olmak gerekir. Bebekler, onlar için özel olarak hazırlanmış küvetlerde, uygun ürünler kullanılarak ve su sıcaklığı doğru ayarlanarak yıkanmalıdır. Bebek yıkanmadan önce yıkama işlemi için gerekli olan tüm malzemeler hazır edilmelidir. 36.5 – 37 derece su ile doldurulmuş küvet, şampuan, havlu, lif ve banyodan sonar uygulanacak kremler ile giysiler hazırlandıktan sonar bebek yıkanmaya başlanmalıdır.
Bebeğin yıkandığı odanın sıcaklığı da iyi ayarlanmalıdır ki bebek banyodan çıkarken üşümemelidir. Bebekler istenilen her saatte banyo yaptırılabilirler. Genellik aç karnına banyo yaptırıp banyo sonrasında beslemek daha doğrudur. Bebeklerin cilt bakımları ve tırnak bakımları da banyo sonrasında gerçekleştirilmelidir. Bebekler için kullanılacak malzemeler ciltlerinin hassasiyeti göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Şampuan tercihi yaparken bebeklere özel üretilmiş şampuanlar tercih edilmelidir. Bebeklerin bağışıklık sistemi düşük olduğu için kullanılan yanlış ürünler bebek cildinde alerjik reaksiyonlara ve hastalıklara yol açabilir.
Bebek şampuanı seçerken, şampuanın göz yakmayan özellikte olması, içeriğindeki deterjan oranının en düşük seviyede olması, boya ve koku içeren kimyasallar barındırmaması, Ph değerinin nötr olması, alerjik reaksiyona yol açmaması, paraben içermemesi ve çok köpürmemesi gerekmektedir. Çok köpüren şampuanların içeriğinde deterjan bulunmaktadır. Piyasada, Nivea, Dalin, Johnsons Baby, Hipp, Sebamed, Mustela, Bübchen, Chicco, Komili, Oilatum, Biobaby, Unibaby, Logonave Babe gibi markaların bebekler için özel olarak üretilmiş şampuanları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları organik özellikte şampuanlardır. Hepsi de bebeklerin hassasiyeti göz önünde bulundurularak üretilmiştir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Kaldır

Ürün Çeşidi

Ağırlık (ML)

Şehir seçimi