Bas Gitar
Bas gitar, genelde 4 teli olan oldukça kalın sesli bir telli çalgıdır. Elektrik ve akustik olmak üzere ikiye ayrılan Bas gitarların günümüzün en popüler müzik enstrümanları arasında yer aldığı da bir gerçektir. Fiyat seçenekleri 300 Dolardan başlayarak 7-8 bin dolara kadar tırmanan Bas gitarların ses kalitesinin tayininde manyetik ve elektronik aksamlar oldukça önemlidir.
Günümüzde gitar markaları çok farklı manyetik kombinasyon ve elektronik aksam kullansa da genellikle J+P ve P+J manyetik konfigürasyonlar kullanılmaktadır. Bas gitarların satın alınmadan önce yerinde incelenebilmesi büyük önem taşımaktadır. Zira ürünün ses kalitesini yerinde tespit edebilmek ve gerek görülmesi durumunda gerekli ses ayarlarının yerinde yapılabilmesi adına bu oldukça önemlidir. Bu sayede akort kulaklarının performansı, potansların sese etkisi ve gitar tellerinin yüksekliğini kolayca inceleyebilir ve gerekli düzenlemeleri sağlayıcı firmaya yaptırabilirsiniz. Bu bağlamda işinin ehli olan deneyimli firmalardan alışveriş yapmak oldukça önemlidir. Bunun yanında iyi Bas gitarların fiyat olarak biraz yukarılarda olduğu da bir gerçektir. Ancak piyasada isim yapmamış, fakat kaliteli ürünler sunan firmalar da bulunmaktadır. Eğer Bas gitarlarla henüz ilgilenen birisi konumundaysanız, bu alanda uzun yıllardır deneyimi olan kişilerden fazla bilinmeyen markalar hakkında fikir alabilirsiniz.
Tüm bunların yanında en iyi bas gitarların İbanez ve Fender markalarından çıktığını söyleyebiliriz. Ayrıca Yamaha, Musicman, Gibson ve Warwick gibi firmalarda öne çıkan diğer markalar arasında yer almaktadır. İyi derecede nota bilmek Bas gitarı öğrenebilmek adına önemli bir avantaj sağlamakla birlikte diğer gitar türleriyle kıyaslandığında Bas gitarın, daha uzun süreli çalışmalar neticesinde etkili kullanılabildiğini söyleyebiliriz.

Filtreleme

Fiyat

TL

Şehir seçimi

 

Bas Gitar:

Sonuç bulunamadı

  • Bu kategoriye ait ürün bulunmamaktadır..