Balık Bulucu

Balık Bulucu

Balık tutmak bir tutku olduğu kadar gelir elde etme konusunda da önemli bir kaynaktır. Deniz ve derin sularda yapılan balık avcılığında yardımcı malzemeler her zaman önem arz etmektedir. Günümüzde balıkçılık konusunda birçok yöntem ortaya çıkmış durumdadır. Hepsinin hedefi daha büyük balığı tutmak ya da daha çok balığı tutmak olmaktadır. Bütün bu çabaların gelişen teknoloji sayesinde balıkçılık konusunda yeniliklerinde ortaya çıkmasıyla daha da cazip hale gelmiştir.
Balıkçılık borsaya benzer. Ülkelerin sosyal ve ekonomik olaylarında ki değişimlerine göre borsanın dalgalı havası balıkçılık mesleğinin eş değer bir meslek olmaktadır. İklimlerin değişmesi balıkçılıkta değişim yapar. Doğa olaylarındaki değişimler balıkçılık mesleğinde dalgalanmalara sebep olur. Bütün bunların sonucunda balıkların seçtiği meralar ve barınma bölgeleri değişim göstermektedir.
Hobi olarak yapılan balıkçılıkta en önemli unsur sabır olurken, ticari amaçla yapılan balıkçılıkta ise sabırdan çok destek malzemelerinin kalitesi önemli olmaktadır. Bu gibi durumlarda kullanılan hassas yapıdaki balık bulucu cihazlar sayesinde balık meraları tespit edilerek toplu balık sürüleri üzerine demir atıp bol miktarda balık tutulabilmektedir.
Garmin, Humminbird gibi markaları bulunan balık bulucular hassasiyetlerine göre elektronik sinyaller sayesinde balık sürülerini ekranda nokta, balık silueti veya daha gelişmiş türleri balıkları bizzat göstererek ticari amaçla yapılan balıkçılık da kazancı katlamaya destekte bulunmaktadır.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

 
Garmin Echo 550C Balık Bulucu 010-00955-01 Yorum yaz

Garmin Echo 550c Balık Bulucu 010-00955-01A:link text-decoration: noneA:visite...

  • Karşılaştır
Garmin ECHOMAP 50DV Yorum yaz

5" VGA Ekranlı Balık Bulucu/Harita Çizer Kombosu ·         5" VGA ekran ·         Tekne altındaki yapı ve balıkların fotoğraf görüntüsü için Garmin HD-ID sonar ve DownVü tarama sonarı ·         Iletim gücü (RMS)/(Peak to Peak - Zirveden Zirveye): 500 W/4,000 W, su yüzeyi sıcaklığı ...

  • Karşılaştır