Baca Kiti
Günümüz koşullarında doğal gaz kullanımının da yaygınlaşması ile birlikte eve veya iş yerine alınacak kombilerin, ısı yalıtımı ve gaz hacmi yönünden kullanacağınız alana uygun olmasını araştırmanız gerekiyor. Açık yanma hücreli kombi bacalarında, ortamda bulunan hava kullanılarak yanma gerçekleşeceği için en az 10 metrekare alana sahip olunması gerekmektedir.
Atık gazın baca sayesinde dışarıya atılması için uygun baca kiti kullanmanız gerekmektedir. Bacanızın uygunluk durumunu anlamak için şömine veya müstakil tipte bacalardan hangisini kullanıyorsanız ona uygun bir kit sahibi olmalısınız. Atık gaz borusunun bacaya tam temas etmesi ve bunları baca kiti sayesinde sağlanması, ürün ölçülerini ve bağlantı noktalarını iyi monte etmeniz gerekebilir. Atık gaz bacasına giden baca kitinin, başka bir baca kiti ile birleştirilip atılması sağlanabilir.
Bu yüzden maliyeti düşürmek için çift kanallı baca kitlerini tercih ederek daha az masraf edebilirsiniz. Öyle ki ısı kaybı da içinde yaşanılan bölgenin iklim koşullarına göre değerlendirilir. Ülkemizde bacalarda, 2 farklı kombi tipi için üretim sağlanmaktadır. Bu yüzden hermetik veya bacalı kombi tiplerinden biri, bacaya monte edilmektedir.
Uygun kitin sağlanması ve yine uygun fiyatlarla alınması; monte edilen ürünün daha uzun ömürlü olmasıyla doğru orantılıdır. Ucuz ve kalitesiz ürünler, sizi yarı yolda bırakacak ve bacanızda tadilatı zor olacak zararlara yol açabilecektir. Bu yüzden seçimlerinizde her zaman kaliteden yana olmalısınız.

 

Baca Kiti:

Sonuç bulunamadı

  • Bu kategoriye ait ürün bulunmamaktadır..