ATV Motor
ATV (All Terrain Vehicle): ATV motor tüm arazı ve hava koşullarında çalışmak üzere tasarlanıp 3 veya 6 tekerli modelleriyle birlikte daha çok 4 tekerli olarak üretime sunulan tek ya da çift kişilik kapasiteye sahip benzinli içten yanmalı motorlar ile çalışan ulaşım araçlarıdır.
İlk olarak zorlu arazi koşullarında ulaşım kolaylığı sağlanabilmesi için üretilmiş olan ATV motor ilerleyen süre zarfında keyifli doğa gezileri için ya da şehir içinde ulaşım içinde kullanılan motorlar haline bürünmüştür. Ülkemizde hem bireysel olarak hem de ticari amaçlı ATV motor kullanımı yaygındır. Bireysel kullanıcılar genellikle eğlence ya da açık alanlar faaliyetlerinde yardımcı olmak vasıtasıyla kullanırken ticari amaçla kullanan kullanıcıların daha çok arazideki güçlü hareket kabiliyetlerinden faydalanarak personel ve yük taşımacılığında verim almaya çalışmışlardır. Ayrıca son yıllarda hızla artan sayıları ile ATV safari düzenleyen firmalar şehrin stresinden bunalmış olan maceracıların doğa ile baş başa bir gün geçirmek için gezilere çıkarmakta ve bu aktivitelerde ATV motor araçlarından faydalanmaktadırlar.
İlk olarak 1960 yılında üretime başlatılan ATV’lerde ilerleyen süreçte özellikle Suzuki, Yamaha, Honda ve Kawasaki gibi motor üreten firmalar yoğun ar-ge çalışmaları ile günümüzdeki şuanda kullanılan halini almıştır. İlk olarak 3 ve 6 tekerli olarak üretilen bu araç 1982 yılında Suzuki’nin QuadRunner lt125 modelini piyasaya sürmesi ile şekil değiştirip ve günümüzde en yüksek talebi gören 4 tekerli olarak kullanılan ATV motor şeklini almıştır.

Filtreleme

Fiyat

TL

Şehir seçimi

 

ATV Motor:

Sonuç bulunamadı

  • Bu kategoriye ait ürün bulunmamaktadır..