Araç Akü Şarj Aleti

Araç Akü Şarj Aletleri

Hepimizin sıklıkla kullandığımız özel araçlarımızın en önemli parçalarından olan aküler bazen zamana karşı yenik düşüp arızalanmakta bazen de aracımızdan kaynaklanan sıkıntılardan dolayı şarjı eksilebilmektedir. Araç elektriğini basitçe inceleyecek olursak teknolojik anlamda akülerimizin araç tarafından şarj olmasını sağlayan şarj dinamoları ayarlı konjektörler sayesinde aracımızın kullandığı kadar akımı akü sistemine yenisini sağlayarak dengede tutmaktadırlar. Eğer şar sistemimizde herhangi bir sıkıntı varsa eksik şarj yapacağından akünün kapasitesi düşmekte ve tekrar çalıştırılması esnasında güç kaybı olduğundan sıkıntılar doğmaktadır.
Bu gibi sorunların oluşmasında akülere dışarıdan şarj takviyesi yaparak kapasitesi belirtilen ölçülere araç akü şarj aleti sayesinde sağlanmaktadır. Aracımızda kullandığımız aküyü şarj ederken dikkat etmemiz gereken en önemli unsur şarjı yapılan akünün amper kapasitesinin 20 de biri ile şarj edilmelidir Yani 100 amper 12 volt bir akü 5 amperle 20 saatte şarj işlemi uygulanarak dolumu yapılmalıdır. Eğer kullanılmış bir araç aküsü şarj yapılacaksa akünün voltajı ölçülerek elde edilen değer beşe bölünerek çıkan saat kadar şarja bağlanarak dolumu yapılır. Bütün bu anlattıklarımız eğer kendi imkânlarımızla bu şarj işlemini yapmamız gerektiğinde bilmemiz gerekenler.
Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde elde edilen araç akü şarj sistemleri birçok zaman ve emek kaybını daha aza indirerek kolaylıklar sağlamaktadır. Çeşitlilikleri bakımından Toolux marka çanta tipi şarj aletleri kolay taşınabilen modellerde olduğundan kullanımı basittir. EİNHELL, TROY, STARLÜX gibi markalarda araç akü şarj aletleri güvenli şekilde kullanabileceğimiz akümüzün ömrünü uzatarak ekonomik anlamda katkıda bulunabilecek aletlerdir.

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi