Akvaryum Süsü

Akvaryum Süsü

Birçoğumuz için akvaryum bir tutku halindedir. Çünkü balık tutkunları akvaryum dekorasyonunu oldukça önemsemekte hatta tasarımcılarla birlikte özel ürünler oluşturulmaktadır. Bu akvaryumların içi de birbirinden güzel akvaryum süsleri seçilerek dekore edilmektedir.
Akvaryum süsü tercih edilen balıkların özellikleri ve akvaryumun büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Her balık türünün doğal ortamında hissedebilmesi için farklı bir yapıya ihtiyacı vardır. Örneğin bazı balıklar sert sudan hoşlanır. Sert suya da en uygun olan süs mercanlardır.
Eğer seçtiğimiz balık yumuşak sudan hoşlanan bir balıksa o zaman seçeceğimiz süsler mango kökü olarak da isimlendirilen kütüklerdir. Seçilen süslerin akvaryumun içini daha dolu dolu göstermesini de istiyor olabilirsiniz. Nasıl bir süs alınırsa alınsın Bu süslerin kesinlikle suya kimyasal geçirmemesi ve suyun yapısını bozmaması gerekir. Bunun dışında akvaryum için doğal ya da yapay bitkiler seçilebilir.
Taban malzemesi olarak kullanılan kumun özelliği de çok önemlidir. Kum hem akvaryumun bakımının kolay yapılmasını sağlamalı hem de balıklara uygun olmalıdır. Balıklar küçükse küçük taneli, balıklar büyükse büyük taneli kum seçilmesi gerekir.
Bu ana malzemeler dışında akvaryumunuza ağaç gövdeleri, testi figürlü taşlar, canlı bitkiler, akvaryum evleri, balıkların kolay geçiş yapacağı kütükler, ışıklar batık süs denizaltılar ya da gemiler yerleştirebilirsiniz. Bu süslerle akvaryumunuz oldukça canlı görünecektir. Suyun yapısını değiştirip suya kimyasal veren eşyalar kullanmadığınız sürece bu süslerle uğraşmak yeni hobileriniz arasında olacaktır.

  • Balık (893)
    • Akvaryum Süsü

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi