Akvaryum Lambası

Akvaryum Lambası

Akvaryum lambası akvaryumun kapak içine monte edilerek yapılmaktadır. Bu aydınlatmada floresan ya da ampul kullanılır. Cam üzerinden kullanılan özel yansıtma sistemi ile ışık yayılımını daha da artırmaktadır. Bitkiler ve balıklar için aydınlatma lambası gereklidir. Sizler akvaryum aydınlatmak isterseniz akvaryum lambası kullanmanız gerekmektedir.
Sıradan bir ampul ya da floresan kullanmanız bitki ve balık için zararlı bir etkendir. Tatlı su akvaryumunuz mevcut ise grolüx kullanmanız şarttır. Bitkileriniz için grolüx çok önemlidir. Bitki ve balık bulunun bir akvaryuma sahip iseniz Sun Light yapay gün ışığı kullanmalısınız. Bu demek oluyor ki grolüx ve Sun Light floresanlarını birlikte kullanmanız hem bitkilerinizin hem de balıklarınızın ihtiyaçlarını giderir.
Bitkileriniz fotosentez yaparken balıklarınızın renkleri canlı kalmaktadır. Akvaryumunuz iyi aydınlatılmış ise bitkilerinizi sağlıklı bir şekilde büyümektedir. Balıklarınız sağlıklı olur ve yavru balıklarınız varsa hızlı büyür ve uzun ömürlü olurlar. Bitki ve balık için aydınlatma çok önemlidir. Akvaryumunuzu günlük olarak 8 ila 10 saat arasında aydınlatmanız gerekmektedir. Zaman ayarlı bir sayacınız varsa bu işlem sizin için daha basit bir hale gelir.
Akvaryumda kullandığınız malzemeler suya dayanıklı ve paslanmaz bir özellikte olmalıdır. Elektrik kaçağı olursa sizleri üzebilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Uzun süre kullanılan floresanlar zamanla eskiyip yıpranarak ışık verme şiddeti azalır. Floresanlar 6 ila 8 ay arasında ışık verim gücü azalmaya başlar 15 ayın sonuna doğru ışık gücü iyice düşer ve ektin bir aydınlatma yapamaz. Bundan dolayı floresanları 1 yıl kullandıktan sonra yenisini almasınız. Çünkü akvaryum lambası akvaryumu en iyi şekilde aydınlatması gerekmektedir.

  • Balık (893)
    • Akvaryum Lambası

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi