Akvaryum Isıtma ve Soğutma Ürünleri

Akvaryum Isıtma Ve Soğutma Ürünleri


Evcil hayvan beslemek sevgi dünyamızın doğayla paylaşılmasıdır. Onların bakımını üstlenir ve stres dolu dünyamızı yine onlarla rahatlatırız. Bu sevimli hayvanlar arasında balıkların ise çok ayrı bir yeri vardır. Sevip okşayamayız, fakat seyirlik için çok ideal hayvanlardır. Bununla birlikte bakımı sırasında suyun sıcaklığı son derece önemlidir. Önemlidir, çünkü gerek çok sıcak gerekse soğuk dereceler balıkların yaşama ihtimalini belirleyecektir.
Dolayısıyla beslediğimiz balık türüne göre onlara uygun sıcaklık değerlerini sağlamak gerekir. Bu açıdan iyi bir Akvaryum Isıtma ve Soğutma Ürünleri tedarik edilmelidir. Isıtıcıyı kurduktan sonra ise su seviyesine göre ayarlamak gerekir.
Gerekli uygun konumlandırmayı yaptıktan sonra ısıtıcı otomatik tertibatı sayesinde suyun sıcaklık düzeni sağlanacaktır. Termostatik ısıtıcılar ısıyı belli bir noktada tutmayı başarır. Termometre sayesindeyse ısıtıcının düzenli çalışıp çalışmadığı anlaşılabilir. Balık türlerinden Japon balıkları soğuk suyu sever. Tropikal balıklar ise mutlaka ısıtıcı gerekir.
Akvaryum ısıtıcı markaları farklı özellikte olup kaliteleri de buna göre değişir. Bunlardan Fluval M20 tam otomatik bir akvaryum ısıtıcısıdır. 200 watt performansa sahiptir. Roxin markada ise 50, 100 ve 200 watt çeşitleri bulunur. Smart akvaryum ısıtıcı ise 200-300 lt su tanklarına uygun olup 300 watt’tır.
Vantuz sayesinde cama kolayca monte olur. Başka bir seçenek için Tetratec Ht300 modeli kalite farkıyla öne çıkar. Bu ürün 300 watt’lıdır. Eheim Jager ise 100-150 lt tanklara uygun olup krom nikel alaşımlı bir ısıtıcıdır. Soğutuculardan ise JB Cooler 300 soğutma fanı ile 6-12 santigrat soğuma yapılabilir. 200-300 lt tanklar için oldukça idealdir.

  • Balık (893)
    • Akvaryum Isıtma ve Soğutma Ürünleri

Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi