Filtreleme

Fiyat

Marka

Şehir seçimi

Akvaryum Isıtma ve Soğutma Ürünleri

Akvaryum Soğutma Ve Isıtma

Küçük dostlarımızın sağlığı ve yaşamı için yaşadıkları akvaryumun ısısı oldukça önemlidir.
Balıkların sabit vücut sıcaklıklarını kendi doğalarına göre ayarlar; fakat akvaryum balıkları için suyun ısısına müdahale etmek durumunda kalabilirsiniz. Bu noktada suyun ısısını ayarlayan ısıtıcılar ya da soğutucular kullanabilirsiniz.
Balıklarda sıcaklığı korumak çok önemlidir; çünkü ani sıcaklık değişimleri balığınızın huzursuz olmasına ve hastalanmasına hatta ölmesine sebep olabilir. Küçük dostlarımız sağlığı için birtakım dikkat edilmesi gereken hususlar var. Öncelikli olarak balığınızın türünü bilmelisiniz ve onu türüyle ilgili yapacağınız küçük bir araştırma nelere dikkat etmeniz konusunda size ipuçları verecektir.
Akvaryumun ısısının en önemli noktası her balığın kendi türüne göre yaşayabileceği sıcaklığın değişmesi. Örneğin Japon balığı 18-24 °C arası sıcaklıkta yaşarken, kılıç balığı 20-28 °C arası sıcaklıkta yaşar. Yani akvaryumun ısısını ayarlarken temel almanız gereken nokta balığınız türü. Soğuk su balığıyla tropikal balıkları karıştırmamanız da oldukça önemlidir.
Balığınız için uygun yaşam sıcaklığını öğrendikten sonra akvaryum soğutma veya ısıtma işlemi için bir termometre ve ısıtıcıya yahut soğutucuya ihtiyacınız olacak. Her zaman termometre ile akvaryumun kaç derece olduğunu kontrol etmelisiniz. Tercihinize göre akvaryumun içinde ya da camında olan termometrelerden seçebilirsiniz.
Isıtma ve soğutma işlemi için Isıtıcıyı ya da soğutucuyu ise akvaryumdaki su hareketliliğinin fazla olduğu bölüme yerleştirin. Bu sayede etki akvaryumun her kısmına ulaşabilir. Eğer büyük bir balığınız var kullandığınız ısıtıcıya yahut soğutucuya zarar verebilir, balığınızın akvaryumda ulaşmasının daha güç olduğu bir bölüme yerleştirmeniz de fayda var. Bütün bu adımları izlediğinizde küçük dostlarınız daha sağlıklı ve mutlu olacaklardır.

5
Sera Dijital Termometre

Yorum yaz

Sera Dijital Termometre;Akvaryumlar, terraryumlar ve farklı amaçlarda kullanılması için çok şık, yapışkanlı dijital termometre. Çok uzaktan bile tam olarak okunabilen 18 - 34 ºC sıcaklıkları arasında son derece hassas ölçüm yapar. Yeşil mevcut sıcaklık, Mavi alt limit değeri, Kahverengi ...

Eheim Jager Akvaryum Su Isiticisi 100 W

Yorum yaz

Eheim Jager Akvaryum Su Isıtıcısı 100 W; 100 - 150 lt hacminde, yüksekliği minimum 32 cm olan akvaryumlar için, 170 cm uzunluğunda elektrik kablosu bulunan, krom - nikel spiralli su ısıtıcısıdır. Akvaryum içine dik olarak yerleştirildikten sonra, üzerinde bulunan vantuzları ile cama ...

;